מחפשים הזדמנות לשינוי?

11/5/2018

 

הקמת שירות טיפולי התנדבותי להורים מבקשי מקלט בדרום ת"א

מרבית אוכלוסיית הילדים השוהים במסגרות היום של יוניטף הינם ילדים שנולדו בארץ להורים מבקשי מקלט מאריתראה ודרום סודן. רדיפות שלטון, מלחמת אזרחים, מאורעות של רצח עם ומעשי זוועה אחרים אילצו אותם לעזוב את בתיהם ואת ארצות מולדתם, ולחפש הגנה בישראל.

 

הנתונים מצביעים על כך, כי בין 5,000 ל-7,000 גברים ונשים מתוך כלל מבקשי המקלט בישראל הם ניצולי מחנות העינויים בסיני ונושאים בגופם ובנפשם את צלקות השבי והעינויים האכזריים.

 

גם בארץ, מבקשי מקלט אריתראים, סודנים ואחרים מתמודדים עם מציאות חיים קשה ביותר של הישרדות כלכלית, תנאי מחייה קשים, היעדר זכויות ושירותים מהמדינה (רווחה, בריאות וכו') ויחס של גזענות ואפליה. בנוסף, אנו עדים למגמה של התפרקות מערכות תמיכה קהילתיות ומשפחתיות, אשר משפיעה לרעה על חוסנה ועל יכולת ההתמודדות של אוכלוסייה זו.

על רקע כל אלה, אנו מזהים בקרב אוכלוסיית הורי הילדים השוהים אצלנו במסגרות- היקף רחב יחסית של קשיים נפשיים ותפקודיים. ביניהם- אנשים רבים הסובלים מסימפטומים של דיכאון, חרדה ופוסט טראומה. קשיים אלו משפיעים על יכולתם לעבוד, להתפרנס ולטפל בילדיהם. בחלק גדול מהמקרים, מדובר בנשים חד הוריות, הקורעות תחת נטל הפרנסה והטיפול בילדיהן, ומהוות את האוכלוסייה החלשה והפגיעה ביותר.

אין צורך להכביר במילים לגבי ההשלכות העתידיות ההרסניות של תפקוד הורי לקוי על שלומם והתפתחותם של הילדים הרכים ולגבי הצורך בהתערבות טיפולית מוקדמת ככל האפשר.

כיום, השירות היחיד המספק מענה של טיפול נפשי לאוכלוסיית מבקשי המקלט בישראל הוא מרפאת גש"ר ביפו, הפועלת בחסות משרד הבריאות. אולם התורים למרפאה זו ארוכים מאד, ורק מעטים זוכים לצרוך את השירות בפועל.

צוות העו"סים של יוניטף, כמו גם עו"סים מארגונים משיקים (מסיל"ה, א.ס.ף ועוד) מספקים שירותי יעוץ, ליווי ותמיכה להורים הזקוקים לכך, אך לאור המצב הקשה והיקף התופעה, אין בכך די ולעיתים נדרשת התערבות טיפולית נפשית נוספת.

 

לאור כל האמור לעיל, אנו מנסים בימים אלו לייצר מאגר של אנשי מקצוע טיפוליים (עו"סים קליניים, פסיכולוגים וכד') בעלי לב רחב, שיוכלו לספק בהתנדבות שירותי טיפול (פרטני או קבוצתי) להורים הזקוקים לכך.

 

דרישות התפקיד:

  • תואר שני במקצוע טיפולי (עו"ס, פסיכולוג וכו').

  • הכשרה וניסיון בתחומים הרלוונטיים, בדגש על ניסיון בטיפול במצבי דחק ופוסט טראומה.

  • נכונות להתחייב למינימום של 8-10 מפגשים למטופל, פעם בשבוע.

  • רקע בעבודה עם אוכלוסייה רב תרבותית- יתרון

  • נכונות ויכולת לעבוד בשיתוף פעולה מערכתי, הכולל היוועצויות עם אנשי מקצוע נוספים (עובדים סוציאליים, צוות חינוכי, מגשרים תרבותיים וכיוב').

  • מקום העבודה: דרום ת"א

 

למתנדבים- מובטחת תמיכה והשתייכות לארגון משפחתי דינאמי, חם מחבק.

 

לשאלות ופרטים נוספים אפשר לפנות:

איילת שורר-ממלוק, MA

ראש תחום מעונות

יוניטף-הקרן למעורבות חברתית

סל': 052-8364550

 

 

 

Please reload

כתבות נבחרות

בואו לבקר אותנו

September 12, 2014

1/4
Please reload

עדכונים אחרונים

April 29, 2019

Please reload

חיפוש לפי תגיות

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

יוניטף © 2017

למדו עוד על יוניטף

עקבו אחרינו בפייסבוק

  • Black Facebook Icon

* קרדיט צילום - חופית רוכברגר