דו"ח סיכום שנת 2016

6/2/2017

 

 

2016 היתה שנה של צמיחה נפלאה ליוניטף. הרחבנו תוכניות, הגדלנו צוותים ועבדנו ללא ליאות כדי למלא את משימתנו 'לספק טיפול איכותי לילדים מקהילת מבקשי המקלט ומהגרי העבודה'.  לתוכנית המועדוניות שלנו התווספו ארבע כיתות חדשות כך שאנו מציעים יותר אפשרויות לילדים שמגיעים למערכת החינוך העירונית. לתינוקות ופעוטות פתחנו מעון בן 8 כיתות גן והוספנו שני משפחתונים ביתיים נוספים.

אנו מאמינות שכל ילד בעל נגישות לשרותי יוניטף הוא ילד בעל יתרון בחייו. ב 2017 נמשיך לשפר וללמוד מהמודל, נמציא ונייצר אפשרויות חדשות עבור ילדים – עד שנביא לתום עידן מחסני הילדים.

בדוח המסכם שלפניכם עובדות יוניטף חולקות עדכונים, אתגרים והצלחות מהשנה החולפת.

כמו תמיד, תודתנו שלוחה לכל הקוראים, אתם חלק בלתי נפרד מהצוות שלנו.

קריאה נעימה!

אופירה בן שלמה

מנכ"לית

 

יעל גאולה

סמנכ"לית

 

רייצ'ל גוטמן

מנהלת פיתוח משאבים

 

הדרכה פדגוגית 

 

בשנה החולפת הועברה לגננות ההשתלמות, "ללמוד לחיות ביחד" (שפותחה בתוכנית שוורץ של האוניברסיטה העברית)לטיפוח קשרים חברתיים עם התאמות לקהילה. הרעיון המרכזי בבסיס התוכנית הוא יצירת קהילה התומכת ומטפחת את חבריה. ערך זה מתקשר היטב עם תרבות המוצא של המטפלות שלנו החוות קשרי קהילה כחלק בלתי נפרד ממארג החיים.

 

:צוות ההדרכה

איילה שני- ראש התחום

גלי ויסוקר

רות ויטלה

עדי וגה

 

 

 

תחום מעונות  

מעון היום בהגרא 

במהלך השנה האחרונה השקענו רבות בתהליכי תכנון והקמת המעון החדש בהגר"א. גייסנו והכשרנו עשרות חברי צוות חדשים, עובדות סוציאליות, רכזות ומטפלות. יצרנו קמפיין להרשמת ילדים חדשים לתוכנית וחיזרנו אחר משפחות רבות. בסוף חודש דצמבר האחרון נפתחו דלתות הבניין החדש עם 244 ילדים ו 35 מטפלות ומטפלים. בשנה הקרובה נקדיש זמננו לשימור הצוות והעצמתו, לצד הטמעת עקרונות העבודה של יוניטף: לראות את הילד כחלק מהמרחב החברתי של המשפחה והחברה המהגרת ולאפשר מסגרות חינוך יחד עם ליווי סוציאלי הדוק. אנו מאמינות כי הגישה של שותפות אמיתית בין חברות הקהילה המהגרת לבין הצוות המקצועי של יוניטף היא הדרך הטובה ביותר להבטיח התחלה טובה לילדי הקהילה.

 

מעון האגמון 

מעון האגמון 'ספינת הדגל של תוכנית יוניטף', הוא ביתן של 7 מטפלות ו 60 ילדים. בשנה החולפת התמקדנו בשיפוץ גינות המשחקים במעון, מאחר ולצערנו נחשפנו לתופעות של ונדליזם מצד השכנים במקום. החלטנו להילחם בתופעה: עשרות מתנדבים הגיעו לשפץ את הגינות, להוסיף צבע ויופי למקום. הודות לתרומות יכולנו לחדש את החצר עם מדשאה ולרכוש צעצועים חדשים לטובת פעילות הילדים. מעל לכל היינו ברי מזל לזכות בשיתוף פעולה עם "ארטולושן" תוכנית לאומנות קהילתית. האומנים יצרו עם הילדים ציור קיר מרשים בכניסה למען.

השנה עבדנו גם לשיפור התקשורת בין מורות המעון להורים. מחסומי שפה ותרבות מקשים על דרכי התקשורת. הקמנו ועד הורים שבו יוכלו הורים לחלוק קשיים, תלונות וליזום התארגנויות למען ילדיהם. במקביל מקבלות המטפלות כלים למתן מענה והתמודדות עם צרכי ההורים.

 

צוות מעונות היום

תמר גיסין- ראש התחום

מריאנה אנטוניאק

יערה עיואן

 

 

 

תחום משפחתונים  

 

קרן לוין הצטרפה לצוות יוניטף כמנהלת תחום משפחתונים. לנועה קולודנר- מנהלת התחום הקודמת ולתומי אנו מאחלות חופשת לידה קסומה ורגועה!

השנה הרחבנו את תוכנית המשפחתונים שלנו. בשנה השניה לפרויקט המשכנו לחדד ולהתמקצע במודל שנוצר מתוך צורך אמיתי מהשטח- לספק עוד מסגרות ראויות לילדים השוהים במחסנים. תוכנית המשפחתונים שלנו מדגימה את היכולת היוניטפית למקסם משאבים במינימום השקעה. יחד עם הכנסיה הקתולית אנו מספקים מענה ל 60 תינוקות ופעוטות. חמישה משפחתונים פועלים בתוך מתקני הכנסיה ומופעלים על ידי נשים פיליפיניות. ארבעה משפחתונים נוספים פועלים בתוך דירות ומופעלים על ידי נשים אריתראיות. המוטיבציה של נשים אלו לעבודה הוא לא השכר (אשר נמוך ממה שהיו יכולות להרוויח בחוץ) אלא רצונן להישאר בבית עם ילדיהן ולספק להם חינוך טוב וטיפול ביתי.

 

צוות המשפחתונים

קרן לוין- ראש התחום

האחות דינשה

 

 

תחום מועדוניות  

 

במרכז עשייתנו בשנה החולפת עמד שיתוף הפעולה עם עיריית תל אביב להרחבת תוכנית המועדוניות עבור ילדי הגנים שלומדים בגנים בצפון תל אביב וביפו. שיתוף הפעולה איפשר לנו לפתוח ארבע מועדוניות נוספות שסיפקו מענה בטוח ונכון לילדי הקהילה. פתחנו את שנת הלימודים האחונה עם שלוש רכזות מועדוניות חדשות, שלוש מדריכות פדגוגיות ו 25 מטפלות. 350 ילדי המועדוניות מקבלים 2 ארוחות ביום בנוסף לגרייה התפתחותית, קוגנטיבית, רגשית ופיזית. הילדים והוריהם מקבלים סיוע סוציאלי והצוות זוכה להכשרה מתמשכת.

 

צוות מועדוניות

תמר קדם- ראש תחום

אירית פיינגולד

בלה קלבנוב

מיכל כהן

 

מתנדבים ופיתוח קהילתי 

 

מתנדבים מישראל ומרחבי העולם מגיעים ליוניטף ומסייעים לנו להעמיק את הפיתוח הקהילתי. מטרתנו- הקמת גשרים בין כל הקהילות השותפות ליוניטף, הידוק הקשרים החברתיים וחיזוק רשתות חברתיות שיספקו סולידאריות ועזרה הדדית זו לזו. השנה פעלנו להקמת ועדי הורים בכל מסגרות יוניטף. ההורים המתנדבים מגיעים לפגישות אחת לשבועיים כדי לשוחח, לתכנן וליישם פעילויות שונות. מעורבות הורים הינה כלי משמעותי בטיפול בילדים ואנו מעודדים הורים ליזום ולהגשים כל רעיון שיקדם את רווחת ילדיהם. בנוסף, פעילים אלו הופכים להיות שגרירים של יוניטף בקרב הקהילה, הם מועצמים, מספקים עזרה לחברי הקהילה ויותר מכל הופכים להיות קול ברחבי הקהילה שקורא למען חינוך ודאגה לילדים.

בטיחות המסגרות ביוניטף הינה בסדר עדיפות עליון עבורנו. השנה יצרנו תוכנית שנתית המלמדת סטנדרטים איכותיים למניעת תקלות, תאונות וטיפול נכון במצבי סיכון: בטיחות בהאכלה, עזרה ראשונה, בטיחות אש, מניעת תאונות וזיהוי ילדים בסיכון.

ביוניטף עובדים קשה אבל גם נהנים- חגיגות במהלך השנה מזכירות לנו את הקשר המיוחד הנוצר בין עובדות הארגון: מסיבת תחילת שנה, מסיבת חנו-כריסמס ואירוע למען מתנדבי יוניטף. בשנה הקרובה עומדים על הפרק פרויקטים רבים נוספים ואנו מצפות להמשיך ולהגשים אותם.

 

צוות פיתוח קהילתי

מנהלת תחום- מריאנה אנטוניאק

 

מנהלות העסקים

 

דבר מכל העשייה הנפלאה לא היה אפשרי לולא הנשים המנהלות את מסגרות יוניטף. מנהלות העסקים הן השותפות שלנו. הן אלו המפעילות את המסגרות, מנהלות את הצוותים, משלמות חשבונות, משוחחות עם הורים, רוכשות מזון ושומרות שהכל יתנהל בצורה חלקה. מעל הכל- הן אלו המלאות אמונה בעתיד הילדים ומקדישות כל זמנן ומרצן לאהבתם.

זוהי קבוצה מדהימה ומעוררת השראה של נשים, מבקשות מקלט ומהגרות עבודה, אשר למרות קשיים ואתגרים אדירים הפכו למנהלות עסקים חזקות ועצמאיות.

 

מעונות

שרלוט אבודי

גרייס יאהו

אדווינה באפו אנשה

טירחאס טקלה

 

מועדוניות

ג'ינה אטבדו

אדלייד אסיימה

כריסטינה דיקסון

אפולאיאן אדדאמולה  אולוואטין

ביסראת חלפום

סאלאם אסגאדום

זייאנדה מלינגו

מריאן צ'יניאן אנויאנג'י

 

משפחתונים

מאיה סלאנג

ססיליה מלואז

פינקי דמלגאדוג

הרמיניגילדה א. קולארין 

מאריטס ד. גאג'ארדו

דסטה גטמה

ירוסלם מוברטו

מילי אספמישלה

פיורי באהרה

 

 

 

Please reload

כתבות נבחרות

בואו לבקר אותנו

September 12, 2014

1/4
Please reload

עדכונים אחרונים

April 29, 2019

Please reload

חיפוש לפי תגיות

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

יוניטף © 2017

למדו עוד על יוניטף

עקבו אחרינו בפייסבוק

  • Black Facebook Icon

* קרדיט צילום - חופית רוכברגר