הכירו את צוות יוניטף: הגננת גרייס

2/1/2014

גרייס יאו אדג'וואה, מנהלת מעון יוניטף בשכונת התקווה ואחראית על שש עובדות ושישים ילדים, משתפת בסיפורה האישי:
 

"הגעתי לישראל מחוף השנהב לפני 16 שנה. באתי כתיירת אבל לא יכלתי לחזור למדינה שלי בגלל שהייתה מלחמה במדינה באותה עת. לכן פניתי לממשלה פה וביקשתי עזרה מהם. הבת שלי עדיין שם, וזה מאוד קשה לי להיות כל כך רחוקה ממנה. היא בת 18 היום.

אחרי שהגעתי לישראל הייתי מאוד חולה ומאושפזת בבית חולים. הייתי צריכה להיאבק מבחינה כלכלית כי היה לי מאוד קשה לקנות את התרופות. עבדתי בניקיון וגם באחת מ"דירות הבייביסיטר".

 

לפני שמונה שנים התחלתי לעבוד ביוניטף. התחלתי לעבוד כעוזרת למנהלת והיום אני המנהלת של המעון בשכונת התקווה. אני כל כך שמחה שהכרתי את יוניטף. זה עשה אותי חזקה יותר. אני אוהבת לעבוד עם הילדים. בגלל שאני רחוקה מהבת שלי אני מוצאת נחמה בטיפול בילדים. כשאני איתם זה מרגיש לי כאילו אני איתה. בגלל זה החלטתי להשקיע בכל העבודה הזאת את הנשמה והאנרגיות שלי.

 

כאן ביוניטף, זה לא כמו במקומות האחרים. האווירה טובה ומאוד מקצועית. זה מקום מאוד מיוחד כי יש לנו אנשים מכל המקומות העולם וכולם מדברים בשפה אחרת. להורים יש גם הרבה אתגרים כי הם זרים פה. יש הרבה אתגרים בתקשורת איתם, אבל בכל פעם שיש בעיה, אחד ההורים מתרגם עבורנו.

 

זה במיוחד קשה כשיש הורים שצריכים לעזוב את המדינה, לפעמים המדינה תופסת אותם מחוץ לגן, ואז אני צריכה להוציא את הילדים החוצה והם עוזבים. יש לנו הסכם עם המשטרה שהם לא נכנסים פנימה כדי לא לגרום טראומה לילדים. במקרים אחרים, לפעמים אנחנו לא יודעים לאן הם נעלמים. זה החלק הכי קשה. לטפל בילד במשך כל כך הרבה זמן ובהרף עין, הוא נעלם.

אנחנו לוקחים אלינו את כל הילדים לא משנה מה הסטאטוס שלהם. מבחינתנו, אין אפשרות אחרת.

 

יוניטף היא כמו משפחה. אנחנו מדברים ומשתפים את הרגשות שלנו ואני מעודדת את הצוות שלי, גם הן עברו מסע ארוך עד שהגיעו לכאן. כולנו חברות טובות. אני מרגישה גאווה שהורים שמים במבטחינו את הדבר הכי יקר להם, הילדים שלהם. אני גם גאה כי העבודה שאנחנו עושים היא מאוד חשובה, כי אלו הצעדים הראשונים של הילדים הללו בעולם. ומגיעה להם ההתחלה הכי טובה".

Please reload

כתבות נבחרות

בואו לבקר אותנו

September 12, 2014

1/4
Please reload

עדכונים אחרונים

April 29, 2019

Please reload

חיפוש לפי תגיות

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

יוניטף © 2017

למדו עוד על יוניטף

עקבו אחרינו בפייסבוק

  • Black Facebook Icon

* קרדיט צילום - חופית רוכברגר