הכשרה פדגוגית

הדרכה פרטנית וקבוצתית המעניקה כבוד לתרבות המקור של המשתתפות תוך שמירה על סטנדרטים של חינוך וטיפול. 

עקרונות ההדרכה החינוכית ביוניטף

 

אמונתנו ביוניטף היא לכל הילדים קיימת הזכות להשתתף במסגרת חינוכית המספקת להם את הצרכים הנדרשים בכדי למלא את פוטנציאל ההתפתחות שלהם. 

מטפלות יוניטף הינן נשים חסרות מעמד שמגיעות ממדינות אפריקה ואסיה. לנשים אלו אין כל רקע חינוכי המסגרות מערביות ומעולם לא למדו תפיסות חינוכיות המקובלות במערב. בכדי לגשר על פערי הידע והתרבות אנו מספקות להן כלים חינוכיים לעבודה יום יומית עם הילדים. 

מודל ההכשרה של יוניטף מבוסס על הכשרה 'תוך כדי עבודה' (On job training) והקניית מידע על ידי מודלינג ודיאלוג מתמשך עם הצוות המטפל. גישת ההדרכה ההוליסטית, בה אנו נוקטות, מכסה את כל תחומי החיים של הילד ומשפחתו: המטפלות לומדות על צרכים התפתחותים להם הילד זקוק בשנותיו המוקדמות, כיצד ליצור תקשורת איכותית עם ילדים, כיצד לארגן סביבה חינוכית, הכנת סדר יום ויצירת אקלים רגשי מיטבי לילדים בגילאים הצעירים. 

ההכשרה כוללת, בין היתר, הקפדה על שמירת הסטנדרטים החינוכיים והתפעוליים של המסגרות. שמירה על בטיחות, הגיינה, ובריאות הילדים. המטפלות זוכות להדרכה פרטנית שבועית ובנוסף לה, להכשרות קבוצתיות לאורך השנה, סמינרים וקורסים מקצועיים העוסקים באתגרי עבודתן. 

כחלק מהחזון החינוכי שלנו אנו רואות בקשר עם ההורים כגורם מפתח ליצירת שינוי בחיי הילדים. בקשר המבוסס על אמון, תקשורת פתוחה והסכמה על עבודה למען צרכי הילד אנו מעניקות הדרכת הורים וליווי כחלק בלתי נפרד מהמערכת החינוכית בה הילד נמצא. באמצעות קשר זה אנו מצליחות ליצור מערכת יחסים של תמיכה המסייעת בפיתוח יכולותיו ומימושו של כל ילד וילד. 

יוניטף © 2017

למדו עוד על יוניטף

עקבו אחרינו בפייסבוק

  • Black Facebook Icon

* קרדיט צילום - חופית רוכברגר