לזכרו של יונתן

 

מילים לזכרו של יונתן פרנהאוט ז"ל

 

בחייו,הזכיר יונתן את תהליך צמיחת החמנייה. החמנייה מתחילה כזרע קטן שהופך לנבט ולאט לאט גדל.

לפני שהחמנייה נפתחת יש עליה כיסוי מגן ורק כשעלי הכותרת מוכנים להיפתח, הכיסוי מושל והחמנייה נפתחת למלוא הדרתה.

יונתן היה ילד ביישן ומופנם, אך הוא צמח מבפנים והתפתח, וכשהיה מוכן, הוא נפתח בכל הדרתו לעולם והעולם החזיר לו חיבוק רחב ידיים. הילד הקטן של המשפחה, גדל להיות הגבר של הבית, צמא לחוות את החיים. חיוכו הקורן, אופיו הממגנט וטוב ליבו הינם הדברים שכה חסרים בחיינו היום. למשפחתו, היה יונתן בן ואח מדהים, ורצינו אותו כדוד מספר אחד לילדנו. לא היה זה מאבק קל, כי בכל מקום בו זכו להכירו לעומק, הפך יונתן לבן בית, מקצועי, אמין ומסור, עליו לא מוכנים לוותר. הבעלים של המסעדה רצו אותו כשותף,המשפחה שעימה עבד רצו לאמץ אותו לעד ובגן רבו ילדים ומבוגרים כאחד על זמן יוני.

מילדות אהב יונתן לתמוך, להצחיק ולעזור,במיוחד לאלו שלא שפר עליהם מזלם, וביניהם, ילדים שאף אחד לא דואג להם. תמיד בחר בעבודות ועיסוקים המבוססים על יצירת קשר עם אנשים, נהנה לשוחח ולהקשיב, והודות לאישיותו המשמחת והמעודדת, אלו דיברו ושיתפו אותו, נהנים מהתחושה האופטימית שידע להשרות בסביבתו.

בשלב מסוים, הפך את חיבורו הטבעי לילדים למקצוע ועבד כגנן בגן ילדים. היכולת שלו לגעת בילד הייתה קסומה. יונתן זיהה, גם בלי מלים, למה כל ילד זקוק, ומתי זו אוזן קשבת,תמיכה, או סתם חבר למשחק. הוא יכול היה להראות לו עד כמה הוא מיוחד, להבליט את כוחותיו ולגרום לו לצחוק, לחייך ולשחק. ולא ברור של מי היה החיוך גדול יותר, של יונתן כשהיה רואה את הילדים או של הילדים כשהיו רואים את יונתן.

ואז נקטעו חייו. האובדן שלו היה כאובדן של אויר לנשימה. יונתן שידר כל כך הרבה אנרגיה סביבו ואת האנרגיה הזו אנו רוצים לשמר, להעביר הלאה אל אותם ילדים שכל כך היטיב לראות ולהפריח בהם שימחה, אהבה וצחוק. את הילדים השקופים, שרוב האנשים בוחרים לא לראות.

 

בגלל אהבתו הגדולה לילדים ובמיוחד לאלו הנדחקים לשוליים ולא נראים, בחרנו להנציח את זכרו ולהמשיך את מטרת חייו, "מתן חינוך ואהבה לכל ילד" ולהשקיע במסגרות של "יוניטף" – להעניק לילדים אלו מסגרת אוהבת, תומכת ובטוחה, מסגרת שמאפשרת לכל ילד לגדול בתחושה שהוא נאהב,מיוחד ומסוגל לגדול ולהיות כל מה שהיה רוצה.

"מועדונית יונתן" מהווה התגשמות מטרה זו.

 

יהי חיוכו זכור לעד.

יוניטף © 2017

למדו עוד על יוניטף

עקבו אחרינו בפייסבוק

  • Black Facebook Icon

* קרדיט צילום - חופית רוכברגר