מועדוניות יוניטף

מסגרות חינוכיות לילדים בגילאי 3-6 המנוהלות ע"י גננות מהקהילה הזרה ופועלות בגני העירייה בשעות אחר הצהריים.

ילדי הקהילה הזרה זכאים, החל מגיל שלוש, להשתלב במסגרות של גן עירוני. מטבע הדברים הם משתבצים לגני העירייה בדרום העיר, הקרובים לבתיהם, וכך נוצר מצב שאשכולות שלמים של גני עירייה מאוכלסים כמעט ב-100% בילדים ממוצא זר (פיליפינים, אפריקאים,מזרח אירופאים).  עם סיום הלימודים בשעה 14:00, בהעדר צהרון, מרבית הילדים נאספים על ידי נהג ומוסעים לבייביסיטר הקרוב, בו הם נאלצים לבלות את שעות אחר הצהריים והערב בחברת תינוקות ופעוטות עד איסוף ההורים, בשעות הערב המאוחרות. מצב בלתי נסבל זה ובעקבות דרישה הולכת וגוברת מצד הורים שילדיהם התחנכו במעונות יוניטף, הביאו להחלטה לפעול להקמת מסגרת המשך לגן העירוני שתפעל החל מהשעה שתיים עד שעות הערב במתכונת של מועדונית רווחה ותופעל בגני העירייה בשעות אחר הצהריים.

ביולי 2010 בשיתוף פעולה עם אגף החינוך של עיריית תל-אביב, והודות לתרומתה הנדיבה של משפחת פרנהאוט-גולדווסר הוקמה מועדונית יונתן הנותנת מענה ל-35 ילדי הקהילה השוהים בגן משעות הצהריים עד הערב. הילדים נהנים מסביבה חינוכית עשירה, פעילויות וחוגים ואוכלים ארוחת צהריים חמה וארוחה קלה בשעות אחה"צ. כמו המעונות, גם המועדוניות מופעלות ע"י גננות מהקהילה הזרה תחת ליווי, פיקוח והדרכת יוניטף. כמו במעונות, גם ילדי המועדוניות נהנים מליווי וטיפול סוציאלי המסייע להם ולמשפחותיהם בצרכים שונים.

בשנה האחרונה, בזכות שיתוף פעולה הדוק עם עיריית ת"א,  פעלו תחת יוניטף 24 מועדוניות נוספות המעניקות מענה ובית חם ובטוח ל 820 ילדים

יוניטף © 2017

למדו עוד על יוניטף

עקבו אחרינו בפייסבוק

  • Black Facebook Icon

* קרדיט צילום - חופית רוכברגר